Ahmet Ümit
Ahmet Ümit, 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında, Moskova’da, Sosyal Bilimler Akademisi’nde siyaset eğitimi gördü. Şiirleri, 1989 yılında Sokağın Zulası adıyla yayımlandı.

Kayıp Tanrılar Ülkesi

Yayınlanma Tarihi : 15.Haziran.2021
Sayfa Sayısı : 504
Ebat : 13,5 X 23
ISBN : 9789750850417

“Babasız çocuklar tanrıya sığınırdı ama o tanrı olmayı seçti.”

Ahmet Ümit’ten polisiyeyi arkeoloji ve mitolojiyle harmanlayan usta işi bir roman. 

Berlin Emniyet Müdürlüğü’nün cevval başkomiseri Yıldız Karasu ve yardımcısı Tobias Becker, göçmenlerin, işgal evlerinin ve sokak sanatçılarının renklendirdiği Berlin sokaklarından Bergama’ya uzanan bir macerada, hayatı ve insanları yok etmeye muktedir sırların peşinde bir seri cinayetler dizisini çözmeye çalışıyor. Soruşturmanın Türkiye ayağında sürpriz bir ismin olaya dahil olmasıyla heyecanın dozu gitgide artıyor.

Kayıp Tanrılar Ülkesi, Zeus Altarı ve Pergamon Tapınağı’nın gölgesinde mitlere günümüzde yeniden hayat verirken, suçun çağlar ve kültürler boyu değişmeyen doğasını bir tokat gibi yüzümüze çarpıyor.

“O yüzden unuttuk dediğiniz yerden başlayacağım. Unutmanın bedelini ödeyecek unutanlar. Cezaların en şiddetlisiyle ödüllendirilecek saygısızlık yapanlar, kalbi yerinden çıkarılacak beni kalbinden çıkaranların, yüzlerinin derisi yüzülecek benden yüz çevirenlerin…”

 

Ahmet Ümit, son kitabı Kayıp Tanrılar Ülkesi’nde mitoloji, arkeoloji ve polisiyeyi harmanlamıştır. Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabını okuduktan sonra suçun kültürler ve çağlar boyu değişmeyen bir unsur olduğu gerçeğiyle karşılaşacaksınız. Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabının konusu, babasız büyüyen ve yaşadığı kötü olayları büyüyünce tanrı olma isteğiyle aşmaya çalışan katilin hayat hikâyesidir.